MÁ PRÁCE V DK ČR

 
Krátce po mém vstupu do Dalmatin klubu jsem byla "přidělena k ruce" tehdejší člence výboru pí.Libušce Šťastné (chs Žižkovská romance), která měla na starosti komunikaci se členy a propagaci klubu a dalmatinů. Jezdily jsme všude, kde se dalo a snažily se získat další členy a příznivce našeho plemene, což se nám dařilo.
 
Později jsme byla přidělena do Bonitační komise Ing. Jana Findejse, kde jsem poznala MUDr.Radanu Zachovou. Pro vzrůstajcí počet dalmatinů se bonitace se organizovaly 2x ročně v Hostivicích u Prahy, později i na Moravě. Moje spolupráce s klubem se prohlubovala. Začala jsem se zúčastňovat odborných školeních ohledně plemene Dalmatin, kterých tenkrát bylo pomálu.
Napsala jsem pár článků do klubových zpravodajů.
 
 

Musela jsem projet s tehdejšími poradci chovu spoustu kontrol vrhů a prokázat své znalosti než mi byla svěřena funkce Poradce chovuJako poradce jsem byla na prvních kontrolách vrhů v různých Chs a dnes již zavedených chovatelů. Jedni letěli rychle vzhůru, jiní se dále vzdělávali, další padli. Některé postupně zanikli, jiné v chovu pokračují, někteří na špičkové úrovni, další změnili plemeno... S některými se přátelíme dodnes, s jinými nesdílíme stejnou chovatelskou etiku. 

A protože jsem četla, četla, četla a školila a školila, najednou jsem měla v hlavě skoro všechno. Psi, směrnice i řády a zákony. Články jsem psala dál, nejen do zpravodaje. Přibyla funkce v Kontrolní a Revizní Komisi DK (KRK), organizace pár výstav, individuální pomoc při záchraně a práci s týranými zvířaty. Začala jsem se také aktivně věnovat Canisterapií, která byla v té době v začátcích.

V době mého několikaletého působení v KRK, o kterém se mi zde nepřísluší mluvit, měl DK velice těžké období a to jak ohledně tehdejšího vedení, tak i chovatelských kauz. Když se situace stabilizovala, tuto funkci jsem opustila a předala svému nástupci, kterému jsem s touto prací ještě půl roku pomáhala. I když je tato komise volitelná, vždy jsem dbala na to, aby v ní byl aspoň jeden zástupce z Moravy. 

Nesmím opomenout vznik SOS Dalmatin, který se mi po pár letech podařilo prosadit.

V současné době působím při DK jako jeden z Poradců Chovu, což je přímá práce se štěňátky, chovnými páry a chovateli. Veškerou ostatní práci jsem velice ráda přenechala jiným....