Vrh "A"

             
FELLOW Z KOJCA BRANDY          x  AJMA ALHEDRA  
 
Náš první vrh se narodil v roce 1992, byla to 2 černě tečkovaná štěňata. Pes Ajax Petrovický vítr a fena Arisa Petrovický vítr.
 
 Otec vrhu Fellow  byl do ČSSR importován z Polska. Byl to krásný,silný, černě tečkovaný pes s dobrou povahou. Jeho majitelem byl tehdejší poradce chovu pro Jižní Čechy Josef Smíšek (chs Marijos). V roce 1990 tento pes na Světové Výstavě v Brně  získal ocenění Výborný 1,CAC,Res.CACIB ze třídy otevřené. Jen v jeho tříde bylo přihlášeno 70 dalmatinů.  Je zajímavostí, že k této výstavě byla vydána speciální série poštovních známek s kynologickou tématikou.
 
Matka vrhu Ajma byla typická fena tehdejší doby. Zúčastňovala se převážně Krajských a Oblastních výstav, kde se jí dařilo. V této době se i na těchto výstavách scházelo i 10,15 a více kvalitních jedinců v jedné třídě.
Toto spojení na sebe velice dobře sedlo. Obě tato štěňata se v dospělosti umisťovala na předních místech výstav doma, na Slovesku, i v zahraničí. 
 
Dcera Arisy jménem, Egina Petrovický vítr získala titul Interchampion. 
 
 
AJAX PETROVICKÝ VÍTR
Vítěz Třídy Mladých, Vítěz Třídy Otevřené, Oblastní Vítěz
na MVP vždy výborný - na pořadí V 3 až V 5
 
 
CZ
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
ARISA PETROVICKÝ VÍTR
Vítěz Třídy Mladých, Vítěz Třídy Otevřené, Oblastní Vítěz
na MVP a NV  Výborná
 
 
CZ