XANTA GEPARD

"Santa"

 
BAER +/+
Santa byla jedna z několika dalmatinů audiometricky změřených a to v roce 1999.
 
plnochrupá, nůžkový skus
 
 
BAK PETROVICKÝ VÍTR x THAYA GEPARD CS
(nar. 1998)
 
 

Santa přišla z chs Gepard CS (chovatel - poradce chovu Východní Čechy, pan Josef Fencl) a byla vystavována jen v České republice, avšak na mnoha mezinárodních rozhodčích. Nejvíce okouzlila zejména italskou legendu, rozhodčí, uznávanou chovatelku a specialistu na plemeno Piu Pedercini, chs della Belcora, na MVP v roce 1999.

Otcem Santy byl pes z mého druhého vrhu B, Bak Petrovický vítr, který v této chs nějaký čas působil. 

Matka Santy, Thaya Gepard CS byla ztělesněním úžasného rodokmenu. Její táta (děda Santy) Benson Noble byl krásný, čokoládově tmavě hnědý pes s výrazným pigmentem, tmavého oka a výbornou stavbou těla, pohybem, povahou.... po dalším skvělém německém psovi Lido vom Hause Lutzina z chovu manželů Ronneburgových. Ze strany babičky Ley Gepard CS se objevuje vynikající linie na anglického psa Courbette Crusader, který se v chs Gepard CS velice často objevuje a je dobře, že se tam dost výrazně prosadil. Byl to nádherný černě tečkovaný pes, velice temperamentní, ale přátelský, na svou dobu opět nadčasový.

Chovatelská stanice Courbette patří mezi staré legendy Anglie v chovu dalmatinů. Bohužel chovatelka, paní Shirley Aldenhoven odešla v roce 2009 tam za duhový most, tam mezi anděly... Prvního dalmatina si pořídila v roce 1963. Ačkoli nechovala nikdy velké množství dalmatinů, jeji odchovy vždy patřily mezi špičku. Nikdy se nesmířila s odchodem její osudové feny  Hollycombe Polaire of Courbette "Hannah", která byla velice úspěšná. Odchovy po Hannah byly opět velice úspěšné zejména v USA. Rodokmeny Courbette najdete v mnoha kontinentálních psech. Paní Shirley Aldenhoven byla hodně zvána jako posuzovatelka.

Nutno se zmínit i o tom, že si vždy našla doma místo i pro zachráněného dalmatina.

zdroj: Our Dogs Newspaper
 

Z vrhu "X" Gepard CS byly vystavovány pouze 2 feny, a to naše Xanta a její sestra Xita. Obě byly hnědě tečkované a obě úspěšné. Xanta byla též výborný canisterapeut s velkou empatií na klienty s Autismem a Dawnovým syndromem. Xita ani Xanta bohužel nikdy štěňata neměly.

zleva: Xanta Gepard CS, Xita Gepard CS
 

Santa milovala mojí dceru Zuzku již od malinka. Všude, kde byla Zuzka nesměla chybět i Santa. Našla se jedna v druhé. Doprovázela Zuzku i do její práce, kde byla velmi oblíbená. Nyní na ní čeká ve psím nebi, tam za duhovým mostem...

VÝSTAVY:

Santa byla vystavována jen v České republice, avšak na mnoha mezinárodních rozhodčích. Nejvíce okouzlila zejména italskou legendu, rozhodčí, uznávanou chovatelku a specialistu na plemeno Piu Pedercini, chs della Belcora, na MVP v roce 1999.

Kendy a Santa Monika, Santa a Kendy

Národní Vítěz
Krajský Vítěz

Oblastní Vítěz

4x CAC CZ

3x Res.CAC CZ

Výborná
Canisterapeutická zkouška
Chovná fena