"Moje máma jenom dvě dcery má, a jednou z nich jsem já. :-) "

 
ZUZKA HEJTÍKOVÁ
 

Jelikož se jmenuji stejně jako moje maminka, prezentuji se jako Zuzka Hejtíková pro naše lepší rozeznání. Jen velmi málo lidí má tak velké štěstí, že potká svého životního osudového psa, zcela spřízněnou duši a nejlepšího přítele. Je požehnáním mít ho doma. Je to až neuvěřitelné, mně se to podařilo hned 4-krát...  Představuji Vám mojí chs DONA ZUZIA.

     
 
  

Ke vznešenosti patří elegance, ke klidu aktivita. Oboje jsou psi králů, oboje jsou lovečtí.. Jedni se zúčastnovali lovu a společenských událostí, druzí doprovázeli kočáry šlechty a byli pomocnými psy hasičů. A proto k nám patří i dalmatínek Grant :-)

Jednou za čas z nebe spadne hvězda, a tentokrát spadla k nám domů. Amazonka je úžasná chrtička  ...Strašně moc jsem si přála pořídit malého pejska do postýlky na spinkání. Hledala jsem, hledala, až jsem ho našla. Je to Polský chrt s přezdívkou "Dobrman Nohatý" oficiálně Amazonka McCalley, domácím jménem "Mazinka Mazaná", zkrácené "Máza" :-)

Jako jedna z mála jsem měla tu čest, setkávat se se starými chovatelskými legendami, genetiky a rozhodčími, jako např. Ing.Jan Findejs, Zuzana Hejtíková, Zdeněk Procházka, Ing. Jaromír Dostál DrSc., Mudr. Radana Zachová, Pia Pedercini, Jorge Fatauros, Peter Rance, Ina Viete,  Wieslawa Misterka, George Kostopoulos a další. A ačkoli jsme se bohužel nikdy nesetkali, velmi mě ovlivnila životní moudrost a um paní Sylvie Marston, Margaret Manning, Inny Estriny, hraběte Vitaliano Cattabiani Ferrari, a dalších...

Tyto znalosti a zkušenosti jsem prohloubila akreditovaným studiem u Ing. Ivony Svobodové, Mgr. Mariky Papežové, mjr. Bc. Romana Končela, pana Doc. Rödla, Doc. Ing.Lukáše Jebavého Csc., Bc. Kateřiny Plačkové, MVDr. Romana Kvapila, Michaely Švorcové, MVDr. Jany Blažkové a jiných.                         

Děkuji moc za vše, co jsem se od Vás naučila.

"Nikdy nesmí být krása důležitější než povahy a zdraví psů."

Zuzka Hejtíková - Profesionální handler, poradce a lektor

- Patron SOS Barzoj*

 
 
 
(*SOS Barzoj je mezinárodního projekt, který byl stvořen pro pomoc Barzojům-Ruským chrtům.)