Stejně jako Psí hvězda je ochránce všech psů, by si Věrka přála změnit svět tak, 

aby nikdo neubližoval zvířatům...

 

VĚRKA HEJTÍKOVÁ

 

Prastará legenda hovoří o vlčí hvězdě - Sírius. 

Jednou poslala Vlčí hvězda na zem šedého vlka, aby zpovzdálí sledoval Bouři. Vlčí hvězda na vše dohlížela z výše severní oblohy. Kmen Skidi Pawnee ji nazývá jménem "Žertuje s vlky" neboť vychází před úsvitem a nutí vlky, aby vyli před prvním denním svitem. Vlčí hvězda tak prvním lidem stále připomíná, že se na ni zapomnělo v době, kdy nastal čas stvořit zemi.

Indiáni, ať už Apači, nebo i jiní, věřili, že každý, je spojen se zvířetem na cestě životem i smrtí.. někdo byl Šedý vlk, protože byl spojen s vlkem. Někdy také i vlastnostmi...

 

Většina nynějších lidí na nic takového nevěří, ale já ano.  Je to dávná tradice, něco pravdivého.

 
 

Napříč časem a dobou tyto staré základy a kořeny platí dodnes a vždy budou... Toho se držím a řídím se tím velmi často. Ráda bych vás seznámila nejen s mými psími uličníky. O tom, jak se nám spolu daří se můžete podívat na stránky věnované mým pejskům :-)

 

Né všichni pejsci jsou šťastní a jejich životní příběhy jsou velmi často plné slz a emocí. Protože milujeme toto ušlechtilé a citlivé plemeno, rozhodla jsem se podpořit psí přístřešky a pomoci jim tak najít nové majitele, nebo adoptivní majitelé pro jejich puntíkaté svěřence. Pro všechny dalmatinky v tísni - těm, kteří jsou v útulcích a hledají nové pány, i těm, kteří hledají své adoptivní páníky se snažím pomoci touto cestou. Za každého, komu se pomůže, mám vždy velkou radost a těším se z jeho nového života v milujícím domově.

 

Né všichni to s pejsky umí. Každý pejsek je jiný, stejně tak jako každý člověk. Každý má svou vlastní duši a potřebuje přístup, který mu nejlíp vyhovuje. Někdy potřebují jejich majitelé popostrčit, poradit nebo naopak pochválit a ujistit, že to dělají dobře, když mají pochybnost, která tam nemá být. A nebo naopak pomoc a radu, která jim ulehčí a pejskovi vykouzlí úsměv na tváři. Pro všechny, kdo mají zájem naučit se něco nového, čerpat, nebo jen poznat psí duši.

 

Praxe ve psím světě "zatím" 25let. Stále se snažím zdokonalovat a umocňovat vše, co se naučila a tudíž se zajímám o nové dovednosti, kdy jsem se učila a učím u velkých osobností a vážených profesorů kynologie a vysokých škol a také veterinárních lékařů včetně lékařské veterinární komory. 

 Věrka Hejtíková

Lector, Adviser, Show handler 

,,Milovat svého psa znamená ho "znát" :)